Jakie funkcje powinny pełnić słupki łazienkowe poza podtrzymywaniem ręczników?Słupki łazienkowe są wykorzystywane coraz częściej podczas urządzania łazienki. Nie dzieje się tak bez przyczyny. Są to meble pozwalające na lepsze wykorzystanie przestrzeni niż tradycyjne szafki. Z tego względu doskonale sprawdzają się w niewielkich mieszkaniach. Słupki są często używane do przechowywania i podtrzymywania ręczników, jednak wachlarz zastosowań nowoczesnych mebli jest dużo szerszy.

Nietypowy wystrój małej i dużej łazienki

Słupek łazienkowy to element wyposażenia, dzięki któremu można zagospodarować przestrzeń w nietypowy sposób. Powinien być wysoki i wąski, dzięki czemu można go postawić w miejscach, gdzie nie zmieszczą się inne meble. W sklepach dostępne są słupki łazienkowe w różnych kształtach i kolorach, pasujące zarówno do tradycyjnych, jak i nowoczesnych pomieszczeń. Za ich pomocą można stworzyć nietypową aranżację łazienki i zwiększyć funkcjonalność małej powierzchni w domu.

Przechowywanie produktów do pielęgnacji

W łazience powinny znaleźć się meble pozwalające na wygodne przechowywanie różnych produktów przeznaczonych do codziennej pielęgnacji. Takie możliwości dają słupki łazienkowe. Mają pojemne półki i szuflady, w których możliwe jest gromadzenie oraz segregowanie ręczników, środków myjących i kosmetyków. Na każdej półce można umieścić inny rodzaj produktów i korzystać z nich wygodnie w razie potrzeby. Słupek powinien zmieścić kosz na bieliznę lub pranie, który nie będzie widoczny po zamknięciu drzwiczek. W ten sposób zwiększymy wolne miejsce w łazience oraz ograniczymy widoczność niektórych przedmiotów, na przykład, podczas wizyty gości.

Słupki łazienkowe do zabudowy pralki

Nowoczesne słupki łazienkowe mogą mieć też miejsce przeznaczone do zabudowy pralki. Dzięki temu urządzenie nie będzie się wyróżniało na tle innych elementów wyposażenia i w całej łazience będzie można utrzymać jednolity styl aranżacji. W szafce umieszczonej w górnej części słupka można przechowywać produkty związane z praniem i codzienną eksploatacją pralki. Jej obsługa będzie wtedy wygodniejsza, a detergenty zostaną skutecznie zabezpieczone i nie będą miały do nich dostęp dzieci.

Atrakcyjne słupki w sklepie Akord

Wiele atrakcyjnych słupków łazienkowych ma w swojej ofercie sklep AKORD. Można tu znaleźć wzory dopasowane do każdego stylu aranżacji wnętrza, a także do łazienek o różnym metrażu. Produkty są wykonane z płyt laminowanych, dzięki czemu charakteryzują się dużą trwałością, odpornością na uszkodzenia i kontakt z wilgocią. Mogą służyć przez wiele lat jako nietypowy i funkcjonalny element wyposażenia w każdym domu.